Zegarki Wenger: Szwajcarska jakość w dobrej cenie

Wysokiej jakości szwajcarski zegarek - Wenger
Facebook
LinkedIn

Choć historia marki Wenger już dawno przekroczyła stulecie, nie zawsze była ona związana z produkcją wysokiej jakości szwajcarskich zegarków. Noże z portfolio producenta oznaczone godłem Szwajcarii istnieją na rynku już od kilkudziesięciu lat dłużej i cieszą się niezwykłą popularnością. Choć zegarki Wenger są produktem stosunkowo nowym, nie odstają jakością. Są niezwykle funkcjonalne, a niektóre zaprojektowano tak, aby były jednocześnie eleganckie i modne. Teraz przedstawimy je bardziej szczegółowo.

Treść artykułu

Z historii marki Wenger

Historia marki Wenger rozpoczęła się już w 1893 roku w dolinie Delémont, w szwajcarskim kantonie Jura. Jednak pierwszy szwajcarski scyzoryk z warsztatu producenta trafił na rynek trzy lata wcześniej. Niedługo po oficjalnym debiucie firma Wenger zdobyła kontrakt z armią szwajcarską, która rozpoczęła produkcję noża znanego dziś jako Swiss Army Knife.

W kolejnych latach firma nadal prosperowała, a swój sukces w dużej mierze opierała na pasji do jakości, precyzji i doskonałego rzemiosła. Atrybuty te stwarzają również doskonałe warunki dla przyszłego zegarmistrzostwa.

Od noży po wysokiej jakości szwajcarskie zegarki

Zegarki Wenger pojawiły się na rynku dopiero w 1997 roku. Podobnie jak noże, miały być wielofunkcyjne. Dzięki temu szybko zdobyły przychylność poszukiwaczy przygód, sportowców i miłośników przyrody. Wenger szybko zdał sobie sprawę, że może przyciągnąć znacznie szerszą bazę klientów. Dodał więc do swojego portfolio modne i eleganckie zegarki. Pomimo tego, że marka ma zaledwie nieco ponad 20-letnie doświadczenie w branży zegarkowej, reprezentuje jednego z głównych graczy szwajcarskiego zegarmistrzostwa.

Zegarek męski Wenger

Jakie są zegarki Wenger

Poczucie praktycznej funkcjonalności jest głęboko zakorzenione w historii marki Wenger. Można zatem liczyć na to, że zegarek z portfolio tego producenta będzie solidny, trwały, praktyczny i wielofunkcyjny.

Dane techniczne zegarków Wenger

Aby zegarek mógł być oznaczony jako „Swiss made”, co najmniej 50% komponentów musi pochodzić ze szwajcarskiej produkcji zegarmistrzowskiej, a zegarek musi zostać wyprodukowany w kraju. Wenger spełnia te wymagania. Aby jednak zachować dobrą przystępność cenową, importuje niektóre komponenty. Damskie i męskie zegarki Wenger wyposażone są w szwajcarskie mechanizmy, które gwarantują dokładny i niezawodny pomiar czasu. Producent wybiera materiały o dużej odporności na zarysowania. Wykorzystuje stal nierdzewną pokrytą metodą PVD i utwardzane szkiełko mineralne lub szafirowe.

Design zegarków Wenger

Producent oferuje zegarki Wenger zarówno męskie, jak i damskie. W jego kolekcjach znajdziesz różnorodny design, począwszy od masywniejszych modeli sportowych i chronografów przeznaczonych do aktywnego trybu życia, a skończywszy na eleganckich zegarkach. Wśród nich znajdziesz klasyczne modele i zegarki w popularnym stylu vintage. Wszystko oczywiście z symbolem krzyża szwajcarskiego na tarczy.

Popularne modele zegarków Wenger

Jeżeli interesują Cię zegarki Wenger, zapraszamy do zapoznania się z wybranymi modelami z oferty marki.

Wenger Avenue

Damski zegarek Wenger z silikonowym paskiem, będący ucieleśnieniem prostoty i praktyczności. Ciemna tarcza z kontrastującymi cyframi i wskazówkami gwarantuje doskonałą czytelność. Zegarek nadaje się do noszenia na co dzień.

Wenger Urban Metropolitan

Zegarek o klasycznym designie, charakteryzujący się dwiema subtarczami, datownikiem pomiędzy godziną 4 i 5 oraz charakterystycznymi niebieskimi detalami. Zegarek wyposażony jest w chronograf z trzema odważnymi koronkami. Wysokiej jakości skórzany pasek zadowoli każdego.

Wenger Seaforce z niebieską tarczą

Solidny zegarek sportowy Wenger z bransoletką ze stali nierdzewnej i obrotową lunetą w kolorze niebieskim. Niebieska tarcza wyposażona jest w datownik. Zegarek jest wodoszczelny do głębokości 200 m i stanowi doskonały wybór podczas przygód outdoorowych.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Czy wiesz, że możesz używać zegarka analogowego jako kompasu?

Jak używać zegarka analogowego jako kompasu?

Do orientacji w terenie i prawidłowego określenia kierunków świata można wykorzystać dowolny zegarek analogowy. Północ można znaleźć za pomocą zegarka, wykonując prostą 5-etapową procedurę. Możesz

Poznaj różnicę między zegarkami analogowymi i cyfrowymi

Analogowe kontra cyfrowe zegarki: Zalety i wady

Zegarki cyfrowe napędzane są wyłącznie mechanizmami kwarcowymi i wyróżniają się wyrafinowaną funkcjonalnością. Zegarki analogowe mają wyższą wartość inwestycyjną i działają bezobsługowo w przypadku mechanizmów mechanicznych.