Zegarki Richard Mille

Luksusowe szwajcarskie zegarki Richard Mille
Facebook
LinkedIn

Małe cuda techniki produkowane z wielką precyzją i w ograniczonych ilościach. Zegarki Richard Mille są na rynku dopiero od kilku dekad, ale dosłownie szturmem podbijają świat luksusowych zegarków. Dzięki kunsztowi rzemieślniczemu, pomysłowości i oryginalności designu marka Richard Mille znalazła się w ścisłej czołówce zegarmistrzowskiej elity. I chociaż jej zegarki często robią wrażenie już na pierwszy rzut oka, najbardziej fascynująca jest właśnie ich cena. W czym jeszcze wyróżniają się zegarki RM i dlaczego są tak drogie?

Treść artykułu

Krótka historia marki Richard Mille

Historia marki, która swoimi zegarkami przekracza granice luksusu, jest jednak krótsza. Szwajcarska firma Richard Mille, której nazwa pochodzi od jej założyciela, powstała w 1999 roku w Les Breuleux w kantonie Jura. Jednak Richard Mille nie był żadnym nowicjuszem w świecie zegarków, a zakładając własną markę tylko kontynuował karierę zegarmistrzowską. Pracował w firmie Finhor, później został kierownikiem w filii w Matre.

Pierwszy zegarek Richard Mille

Wprowadzenie na rynek inauguracyjnego zegarka zajęło marce Richard Mille dwa lata. Był to model RM 001, który niezawodnie przełamał tradycyjny design topowych zegarków. Był to zegarek wyścigowy, który pojawił się w limitowanej liczbie 17 sztuk. Oprócz technicznego wyrafinowania i oryginalnego designu, zachwycił świat zegarków swoją niewiarygodną ceną, 635 750 zł. Richard Mille niesamowicie szybko dołączył do szwajcarskiej elity zegarmistrzowskiej reprezentowanej przez takie marki jak Rolex lub Patek Phillipe.

Zegarki Richard Mille należą do najbardziej luksusowych na świecie
Źródło: https://www.montredo.com/richard-mille-watches/

Osiągnięcia marki Richard Mille

Od 2001 roku wprowadził Richard Mille na rynek dziesiątki kolekcji zegarków męskich i można śmiało powiedzieć, że wszystkie modele zostały wyprodukowane tak, aby uzupełniały imponujący katalog marki. Zegarki RM 003 urzekły świat funkcją podwójnej strefy czasowej, modele RM 004 zaskoczyły oryginalnym dwuczęściowym chronografem i kolekcja RM 022 wyróżniała się tytanową płytką prosto z produkcji NASA. Oprócz innowacyjnych technologii i materiałów Richard Mille fascynuje świat też cenami swoich zegarków. Wśród rekordzistów jest model RM 52-01 Skull Edition z 2020 roku z ceną detaliczną 12 478 850 zł.

Jednym z sukcesów marki, który niewątpliwie podkreśla urok jej zegarków, jest wysokie poparcie celebrytów. Richard Mille ma wielu znanych ambasadorów, takich jak Felipe Massa, Fernando Alonso, Pharrell Williams lub Roberto Mancini. Marka zasłynęła również ze sponsorowania wielu sportowców, od pilotów F1 po hiszpańskiego tenisistę Rafaela Nadala.

Więcej o zegarkach Richard Mille

Richard Mille może się obecnie poszczyć najdroższymi zegarkami na świecie. Jeśli Ty też zastanawiasz się, dlaczego może żądać od sześciu do siedmiu cyfr za swoje modele, mamy dla Ciebie odpowiedzi.   

Design zegarków Richard Mille

Jeśli kiedykolwiek będziesz miał szczęście zobaczyć zegarek Richard Mille na własne oczy, z pewnością go rozpoznasz. Wyróżnia się oryginalnym designem z elementami samochodu wyścigowego F1 a futurystycznego pomiaru czasu. Jego design jest charakterystyczny i odważny.

Ponadto wszystkie zegarki są wykonane tak, aby zapewniały maksymalny komfort w noszeniu. Są lekkie i mają ergonomiczny kształt. Wyróżniają się kultową kopertą typu sandwich, która swoją krzywizną odwzorowuje kształt nadgarstka. Składa się z trzech płyt – przedniej i tylnej ramki, przy czym każdy z tych elementów jest jednakowo zaokrąglony. To bardzo utrudnia produkcję. Wszystkie zakrzywione powierzchnie doskonale pasują do siebie, aby całkowicie zapobiec wejściu wilgoci i kurzu.Tarcze zegarków Richard Mille składają się z ze skomplikowanych warstw szafirowych kryształów i innych elementów, co zapewnia optymalną czytelność.  

Nowoczesne materiały

Richard Mille stosuje do swoich zegarków najwyższej jakości materiały, które są w branży zegarmistrzowskiej nowością, przykładowo awangardowe metale hi-tech, takie jak nanorurki węglowe utwardzane ceramiką, złoto stapiane z węglem i kwarcem lub azot krzemu. Inspirację czerpie z samochodów wyścigowych F1, z lotnictwa oraz z jachtów wyścigowych. Dzięki nim zegarki RM są wyjątkowo lekkie, ważą przeciętnie tylko 40 g. Charakteryzują się również wyjątkową trwałością i długą żywotnością.

Skomplikowane mechanizmy

Mechanizmy zegarków Richard Mille są wykonane ze specjalnego stopu, składającego się w 90 % z tytanu, 6 % u aluminium i 4 % wandanu. Taki materiał jest bardzo rzadki i w branży zegarmistrzowskiej jest prawie niespotykany. Poszczególne elementy zegarka są polerowane i ręcznie składane. Rezultatem jest technicznie doskonały mechanizm, którego ruch z przyjemnością będziesz oglądać. Sam Richard Mille jest zwolennikiem idei, że współcześni zegarmistrzowie chcą mechanizm zobaczyć. Dlatego większość jego modeli pozwala światu rzucić okiem na dzieło sztuki, które sprawia, że zegarek tyka z wysoką niezawodnością i precyzją.

Ekskluzywność zegarków Richard Mille

Zegarki Richard Mille są wprowadzane na rynek w ograniczonych ilościach. Marka zachowuje swoją wyjątkowość produkując mniej niż 5 000 zegarków rocznie. Popyt zatem stale przewyższa ofertę, która utrzymuje wysoką wartość dotychczas produkowanych i sprzedawanych modeli. Szwajcarskie zegarki Richard Mille stały się więc swoistym symbolem statusu i wyrazem bogactwa.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​